Url Kısal ,Link Kısalt Şifrele ! KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi !

SEARCH

BLOG SEARCH / BLOGDA ARA

29 Haziran 2010 Salı

ALTIN NASIL YAPILIR

DEFİNE--DEFİNECİLİK-DEFİNE İŞARETLERİ-DEFİNE İŞARET ÇÖZÜMLERİ-DEFİNE HARİTALARI-HAZİNELER-DEDEKTÖR-DEFİNE ARAMA ÇUBUKLARI YAPIMI-GPR-ALTIN-GÜMÜŞ-ELMAS-TILSIM-GİZEMLER-GÖMÜ-SİKKE-CİN-EŞKİYA BELGELERİ-MEZAR TÜRLERİ-HÖYÜK-TÜMÜLÜS-KAYA MEZARI-MEDENİYETLER-EFSANELER-DESTANLAR-BÜYÜ VE BÜYÜCÜLÜK-KEHANET-ÜNLÜ EŞKİYALAR-ARKEOLOJİ-TARİHTE PARA-TAKILAR-DOĞAL TAŞLAR-DARPHANE-MÜZELER HAKKINDA BİLGİLER-DİNİMİZ İSLAM-DEFİNE HABERLERİ-TÜRK DÜNYASI-MİTOLOJİ-HEYKEL-ANTİK MISIR-ANTİKA NÜMİZMATİK-TÜRKİYEDE ARKEOLOJİ-ANTİK BÖLGELER-ANTİK KENTLER-TARİH VE TARİHİN YARARLANDIĞI BİLİMLER-HORASAN-ÖLÇÜ VE AĞIRLIK BİRİMLERİ-ÖLÇME ALETLERİ-TARİHİ TİCARET YOLLARI-EBCED HESABI-İŞARET ÇÖZÜMLERİ-DEFİNE ARAMA YOLLARI-GİZEMLİ DEFİNERİ BULMA-HORASAN ÇÖZME-KAYA MEZARLARI- MEZAR-ROMA SİKKE-BİZANS SİKKE-GREEK SİKKE-TARİHİ ANTİK SİKKE VE PARALAR-ARKEOLOJİ VE DEFİNECİLİK ÜZERİNE HER TÜRLÜ BİLGİ DEFİNE SIRLARINDA

Halaç Kuyumculuk LTD. ŞTİ'nin 1996 yılında T.C Hazine müsteşarlığu katkılarıyla kurulan İstanbul Altın Rafinerisi ile 2002 yılında Birleşmesinin ardından, Türkiye'nin ilk resmi altın rafinerisi olarak faaliyet gösteren İstanbul Altın Rafinerisi, Kuyumcukent'teki fabrikasında altını işliyor.
Altın nasıl yapılır hiç gördünüz mü? 1


Altın nasıl yapılır hiç gördünüz mü? 2


Rafineri'de, madenlerden çıkarılan altın ile kuyumculardan toplanan hurda altın, çeşitli işlemlerin ardından rafine edilerek yeniden ekonomiye kazandırılıyor.
Altın nasıl yapılır hiç gördünüz mü? 3

Toz haline getirilen saf altın, sıvılaştırıldıktan sonra kalıplara dökülerek külçe altın elde ediliyor.

Altın nasıl yapılır hiç gördünüz mü? 4
Altın nasıl yapılır hiç gördünüz mü? 5

Altın nasıl yapılır hiç gördünüz mü? 6


 
Altın nasıl yapılır hiç gördünüz mü? 8

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Konya'nın teklif sistemi Konya Temizlik Şirketleri ingilizce öğrenmenin en kolay yolu Konya halı yıkama Konya organize halı yıkama Dış cephe cam temizliği Konya,Ankara,Antalya Nerede Nasıl ? KütüpHane.Net Türkiye'nin Bilgi Merkezi !

Popüler Yayınlar