Ana içeriğe atla

Kayıtlar

Aralık 13, 2009 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Blog Dergisi Tüm Sayılar

"Türkiye'nini ilk ve tek online ücretsiz blog dergisi" sloganıyla 2009 yılı son çeyreğinde yayın hayatına başlayan dergi blog dergisi olup inceden internet ve teknoloji de kokar.
Blogculara birçok tüyo ve inceliklerden bahsedip akıldaki sorulara cevap olabilme isteğiyle doludur.
Biz de bu dergiye destek veriyor ve yayınlanan sayıları sizinle buluşturuyoruz...linkler:
Blog dergisi 1. sayı Ağustos (Blog zengin eder mi?)
Blog dergisi 2. sayı Eylül (Farklı Kategoriler, İlginç Bloglar)
Blog dergisi 3. sayı Ekim (Google’dan Daha İyisi Var Mı?)
Blog dergisi 4. sayı Kasım (Sanal Şehirlere Davetlisiniz)
http://uploading.com/files/4cc9bm9b/blog_dergisi_sayi1234_2009_dunyaninkitabi.blogspot.com.rar/Blog dergisi 5. sayı Aralık Kişisel Blog Yaratmanın YollarıBlog dergisi 6. sayı Ocak İşte Avrupa! İşte Erasmus!Blog dergisi 7. sayı Şubat indirmek için tıklayınızBlog dergisi 8. sayı Mart indirmek için tıklayınız

Lost

Bir Lost köşesi hazırlamazsam bana yakışmaz. Her yeni bölümü Amerikada yayınlanır yayınlanmaz sabahına online seyreden ben, sıkı bir fan olarak bir Lost köşesi hazırlamak istiyorum.
6. ve son sezonu Şubatın 2 sinde 2 bölüm olarak açılışı yapılacak dizinin aşağıdaki sezon posteri biraz manidar sanki ne dersiniz?


Bölüm özetleri, teoriler, gözden kaçanları buradan takip edebilir, yorumlarınızı yazabilir ve beraber irdeleyebiliriz.Puslu Kıtalar Atlası

Dünya Bir Masaldır.. 

Ben bu kitapla yaklaşık 10 yıl önce tanıştım ve o günden beri çevremdekilere muhakkak tavsiye ederim okumalarını.

Puslu Kıtalar Atlası İhsan Oktay Anar'ınilk yayınladığı kitap olup ardından "Kitab-ül Hiyel", "Efrasiyabın Hikayeleri", "Amat", ve son olarak da "Suskunlar" ı yazıp yayınlamıştır. Puslu Kıtalar Atlası'nın ardından tüm kitapları kütüphanemizde yer almakta ve zevkle defalarca okumaktayız.
Peki bu kitapları özel kılan nedir?
Öncelikle dili, kitapın ilk sayfalarında sanki yabancı dilde bir kitap okuyumuşuz ve fakat nasıl olupda anlıyabiliyormuşuz hissine kapılıyorsunuz.
Kitabın diliyle anlaşmaya başlayınca hikayenin akıcılığına kapılıp sayfalar arasında sürüklenmye başlıyorsunuz. Hikayeler arasındaki bağlantılar, geçişler biz farkına varmadan sıralanıyor arka arkaya,. Bir masal içinde fantastik hikayelerle çevreleniyor ve sona ulaştığınızda boşluğa düşüveriyorsunuz, bu ortamdan hiç çıkmasaydım diyorsunuz, dolayıs…

Bir Film Önerisi Daha

Film önerilerime hemen bir yenisini daha eklemek istiyorum. Bu sefer hayranı olduğum bir oyuncunun Kevin Spacey'nin Beyond The Sea adlı filminden bahsedicem.
Kevin Spacey'nin en çok bilinen filmleri:
The Usual Suspects, Olağan Şüpheliler
American Beauty
K-PAX diyebiliriz.

Beyond The Sea filmi Kevin Spacey'nin senaryosunu yazdığı, yönetmenliğini yaptığı, başrol oynadığı ve üstün performans gösterdiği keyifle izlenecek bir biyografi filmi.

1937-1973 yılları arasında Bronx'da yaşamış ve kısa hayatında dopdolu ve başarılı bir kariyer elde etmiş rock'n roll, jazz sanatçısıBobby Darin'inyaşamını müzikal bir tatta anlatan filmde bütün şarkıları Kevin Spacey danslarıyla yorumlamış. Eğlenceli ve esprili bir bakış açısıyla hayatını yaşamış olan Bobby Darin birçok film müziği yapmış, sayısız albümleri olan ve Hollywood filmlerinde rol almış bir sanatçı.

Filmin Künyesi:

Gösterim Yılı: 2004
Türü: Müzikal Komedi, Biyografi
Ödüller: Altın Küre Adayı En İyi Erkek Oyuncu

Merhaba

Blogumun ilk yazısına bir film önerisiyle başlamak istiyorum.
Bu film görselliğinin yalınlığı ve fakat konunun anlatım derinliğiyle benim beğendiğim filmler arasına girmiştir.
Yönetmenliğini Lars von Trier'in yaptığı  başroldede Nicole Kidman'ın ve Paul Bettany'nin oynadığı filmin adı Dogville. 
Kısaca konusu, bir mafya çetesinden kaçan bir kadının bir kasabada saklanması ve bunun karşılığında kasaba halkı için çalışmayı kabul etmesi.
Filmde kendisine yapılan yardımların karşılığını vermek isteyen insanlardan faydalanmanın sınırsızlığı ve iyi niyetli insanların nasıl bencile sömürülebildiği tartışılıyor.
Ama asıl filmi seyretmeye başladığınızda hiç alışık olmadığımız bir görsellikle karşılacaksınız, hayal gücünüzün nasıl devreye girip filmden size keyif almanızı sağlayacağına inanamayacaksınız. Bir kitap veya bir tiyatro zevkini sinema filminde hissedeceksiniz. Fazla ipucu vermek istemiyorum.

Filmin Künyesi:

Gösterim yılı: 2003
Türü: Psikolojik drama
Ödüller: 2003 Cannes Film Festi…

Esrarengiz Palyaço

Sitemiz takipçilerinden birbaşka yazarımız Osman Erdoğan'ın yeni kitabı Esrarengiz Palyaço'yu sizler için tanıtıma sundu. Umarız ileri bir zamanda kitabın full halini de bizimle paylaşır. Kendilerine teşekkür ediyoruz..

Kitap özeti:
… Palyaço, dümdüz bir vadinin ortasında uzayıp giden yolda, geride bırakacağı bütün görüntülere dalgın ve düşünceli bir halde bakınıyor, bir yandan arabasını sürerken, diğer yandan da birbiriyle ilişkilendirdiği sebep ve sonuçlardan kurduğu türlü denklemlerle, kendindeki yabancıyı bulmaya, bu yabancının zoruyla girdiği yolu görmeye ve vardığı noktayı anlamaya çalışıyordu.

Palyaço’nun davranışlarındaki zarafet ve ancak büyük bir pandomim ustasından beklenilecek nitelikteki güçlü yüz ifadeleri, ani duygu değişikliklerini gösterebilmek için yaptığı geçişleri ve üzgünlükle mutsuzluk arasındaki ince detayları belirgin kılma başarısı, onda Palyaço’yu daha yakından tanımak için heyecanlı bir merak uyandırmıştı.

“Peki ya ondan sonrası?” diye sordu kendi kendis…

PAL SOKAĞI ÇOCUKLARI

Oğlumun o minicik elleri ile bana getirdiği kitaplardan biri Pal Sokağı Çocukları. Kitapdostu olan herkes bu kitabı kesinlikle okumuştur diye düşünüyorum. Eğer hala okumadıysanız zaman kaybetmeden mutlaka ama mutlaka okuyun derim. Evet bir çocuk kitabı ama içinde anlatılanlar yaşadığımız dünyanın acımasızlığını öyle güzel anlatmış ki. Oyun oynacakları bir arazi için mahalle çocuklarının kavgalarını anlatır kitap. Gerçek dünyamızda yaşadığımız kavgalardan savaşlardan bir farkı yoktur anlatılanların. Yaşınız kaç olursa olsun mutlaka okuyun.
Kitabın Arkasındaki Not: Pal Sokağı Çocukları dünya çocuk edebiyatının başyapıtlarından biri. Macar yazarı Ferenc Molnar'ın çocuklar için yazdığı bu kitap, yıllardır dünya çocuklarının ellerinden düşmüyor. Büyük bir kentte yaşayan iki çocuk topluluğunun çatışması işleniyor bu kitapta. Bir yanda, Pal Sokağı'nda yaşayan yoksul ailelerin çocukları var, öte yanda da, Kızıl Gömlekliler diye anılan, daha seçkin ailelerin çocukları. Pal Sokağı Çocukla…

Roma Kartalları

Roma Kartalları
Format:cbr
Sayfa:70
Boyut:30mb
Dil:Türkçe
Roma devrinde iki üvey kardeşin mücadelesini anlatan bir çizgi roman. Sürükleriyici ve keyifli bir hikaye.İyi okumalar.

İndir