Ana içeriğe atla

Kayıtlar

Kasım 15, 2009 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

İLK AŞK SON TÖRENLER

Yazarın kurmuş olduğu o dünyaya "Cumartesi", "Sonsuz Aşk", "Yabancı Kucak"la devam ettiğim okuma serüvenime bir öykü kitabı olan "İlk Aşk Son Törenler" ile devam ettim. Ama ne yazık ki; daha önce okuduğum romanların tadını alamadım. Sanırım doğru bir zaman değilmiş, bu kitabı elime almak için. Kitap neredeyse 15 gündür elimdeydi. Bir okuyucu için her kitabın bir zamanı olduğunu düşünürüm. 8 ayrı hikayeden oluşan kitabın asıl konusu, cinselliğin keşfi. Ian McEwan'ın kalemini çok çok sevmeme rağmen bu öykü kitabını sevemedim. Daha sonra, zamanı geldğininde tekrar okuyacağım bu kitabı. Umarım bende yaratmış olduğu bu ters etkiyi silebilirim. Şimdi sırada diğer romanları var, vazgeçmedim yani yazarımdan. Sizde bir okuyun,deneyin derim. Belki de Ian McEwan hep roman yazsa daha güzel olur.
Kitabın Arkasındaki Not: Günümüz İngiliz edebiyatının önde gelen isimlerinden Ian McEwan, kendisine Somerest Maugham Ödülü'nü kazandıran İlk Aşk, Son Törenle…

Adobe Actionscript 3.0 (programlama ve bileşenlerini kullanma)

Action Script nedir?
ActionScript, Flash'ta kullanılan kodlama dilidir. ActionScript kullanarak uygulamalarınızı doğrusal olmayan bir şekilde oynatabilir ve uygulamalarınıza zaman çizelgesinde temsil edilemeyen ilginç veya karmaşık işlevler ekleyebilirsiniz.

ActionScript kodlama dili uygulamanıza karmaşık etkileşimler, oynatma kontrolü ve veri görüntüleri eklemenizi sağlar.

Eylemler panelini, Komut Dosyası penceresini veya harici bir düzenleyiciyi kullanarak geliştirme ortamına ActionScript ekleyebilirsiniz.

ActionScript kendi sözdizimi kurallarına, ayrılmış anahtar sözcüklerine uyar ve bilgi depolamak ve geri almak için değişkenleri kullanmanızı sağlar. ActionScript birçok faydalı görevi gerçekleştirmenizi sağlayan nesneler oluşturmanıza izin veren, yerleşik sınıflardan oluşan geniş bir kitaplık içerir.

Kodlamaya başlamak için ActionScript öğelerinin tamamını bilmeniz gerekmez; belirli bir amacınız varsa, basit eylemleri
kullanan komut dosyaları oluşturmaya başlayabilirsiniz.

ActionScri…

Pazartesi Notları #98

Bu hafta geç kaldım ama pazartesi bitmeden yetiştim. Mühim olan da bu sanki.Bu geç kalmanın nedeni de bugün bilgisayarı kucağıma pek fazla alamamış olmaktır.Kanaltürk açık şu anda. Dün oynanan Galatasaray - Fenerbahçe maçını provoke eden biri bayan iki zat ile canlı bağlantı yapılıyor. Fenerbahçe seyircisinin alınmaması gereken maça girmiş olmalarını geçtim de bir bayanın rakip tribüne dönüp orta parmağını göstermesi ne kadar doğrudur? Yapılan olayların en ufak bir bölümünü dahi kabul etmiyorum o ayrı, fakat kimse kendisini sütten çıkmış ak kaşık gibi de göstermeye çalışmasın. Çubukluysanız çubukluluğunuzu bilin!2012'yi de bugün izledim. Sinemanın sanatsal yönüne atıfta bulunan bir çalışma bekleyen varsa baştan izlemesin zaten. Roland abimiz her zaman yaptığını yapmış ve göze hitap etmiş. Onun sinemaya bakış açısını da tartışmak anlamsız. Amacına ulaşan gayet de güzel bir yapım olmuş. Fakat filmi ikinci sıradan izlemiş olmanın boynuma yaptığı etki canımı sıkmakta.İzlediğim salonda…

Adobe Acrobat 9 Pro Uygulamasını Kullanma

Tanıtım Bülteninden
Adobe Acrobat'ı öğrenmenin en hızlı, en kolay, en kapsamlı yolu! Uygulamalı yazılım eğitim kitapları içinde en çok satan dizi olan Yetkili Eğitim Kılavuzu, Adobe yazılımlarının özelliklerini hızlı ve kolay bir şekilde öğrenmenizde size yardımcı olur. Yetkili Eğitim Kılavuzu, Adobe Systems Incorporated'ın, Adobe ürünleri konusundaki uzmanların desteğiyle geliştirilen resmi eğitim dizisi olması sebebiyle, diğer kitaplarda ya da eğitim programlarında olmayan bir özelliğe sahiptir. Adobe Acrobat 9 Yetkili Eğitim Kılavuzu pratik uygulamalarla birlikte 15 ders içermektedir. Eğer Acrobat kullanmaya yeni başlıyorsanız, bu kitapla çalışma alanını özelleştirmek, PDF dosyaları oluşturmak, PDF dosyalarını düzenlemek ve bilgileri emniyet altına almak gibi temel konuları öğreneceksiniz. İleri seviyelere yönelik derslerde hukuk, baskı, mühendislik, tasarım ve konstrüksiyon alanlarında çalışan profesyonellerin faydalanabileceği özellikler açıklanmaktadır. Kitabı başından so…

KİTAP MİMİ...

Sevgili kitap dostu, blog komşum Serap beni mimlemiş. Mimin konusu kitaplar olunca pek keyiflendim. Hemen yazmak istedim. Teşekkürler Serap :)

1. Şu an okumakta olduğunuz kitap nedir? Kısaca konusunu anlatır mısınız?

Ayşe Kulin'in Gece Sesleri isimli kitabını okuyorum. Bir aile içinde yaşanılan çatışmalar, oynanan oyunlar ve kuşak çatışması.

2. En son aldığınız kitap?

Tolstoy - Hacı Murat

3. Şimdiye kadar aldığınız kitaplar içinde en sevdiğiniz hangisidir?

Bu soruya cevap vermem imkansız, o kadar çok ki......

4. Bir türlü bitiremediğiniz, bitirseniz de sizi illallah ettiren kitap hangisidir?

İlk Aşk, Son Törenler - Ian Mc Ewan

5. Elinizdeki kitap bitince okumayı düşündüğünüz kitap nedir?

Altın Defter - Doris Lessing

Bende öncelikle Bir Dilim Sohbet, Oku Yorum Yorum Oku, Leylak Dalı, Gece Yolculuğu ,Çikolata Çikolata ve Serablog'u daha sonra da tüm kitap severleri mimliyorum. Kitap dolu günler, keyifli okumalar dilerim.

Büyük Filmlerden Büyük Replikler - Volume 70

- "Living here day by day, you think it's the center of the world. You believe nothing will ever change. Then you leave: a year, two years. When you come back, everything's changed. The thread's broken. What you came to find isn't there. What was yours is gone. You have to go away for a long time... many years... before you can come back and find your people. The land where you were born. But now, no. It's not possible. Right now you're blinder than I am." (Philippe Noiret)
+ "Who said that? Gary Cooper? James Stewart? Henry Fonda? Eh?" (Marco Leonardi)
- "No, Toto. Nobody said it. This time it's all me. Life isn't like in the movies. Life... is much harder." (Philippe Noiret)

(Nuovo Cinema Paradiso)