Ana içeriğe atla

Kayıtlar

Kasım 8, 2009 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Tim Burton

Gençliği ve Vincent Price

İzleyeni kaç yaşında olursa olsun masal dünyasının o büyülü kapılarından içeriye çekmeyi başaran ve bunu yaparken adeta zamanı birkaç saatliğine durduran filmlerin mimarı Tim Burton’un çocukluğu da yetişkinliğinde olduğundan farklı değildi. 25 Ağustos 1958 yılında California’nın Burbank kentinde sonraları masalsı bir havaya bürüyeceği dünyaya “merhaba” dediğinde belki de doğduğu kentin bir zaman sonra hayallerini gerçekleştirmesine olanak tanıyacağından haberi yoktu. Burton’un Burbank gibi Warner Brothers, NBC ve Disney gibi dev sinema şirketlerinin stüdyolarına ev sahipliği yapan bir kentin evladı oluşu tesadüf müdür bilinmez fakat sırf bu özelliğinden dolayı Burbank’ı Hollywood’un kalbi olarak niteleyenlerin sayısı da küçümsenecek düzeyde değildir. Birkaç yıl sonra, henüz lise çağındayken, Burton’un kapısı bu üç büyük devden biri tarafından ısrarla çalındığında ne kadar şanslı olduğunu anlayacaktır.
Akranları ve arkadaşları her gün ekran başında vakitlerini ç…

Wolverine vs Thor

Wolverine vs Thor
Format:cbr
Sayfa:8
Boyut:5mb
Dil:Türkçe
Turkcizgi çeviri ekibinin katkılarıyla!Wolverine vs Thor sekiz sayfalık bir çizgi roman macera devam edecek.İyi okumalar.

İndir

Up

Pek çok hayal var fakat kaçı gerçekleşiyor ki! Soru ya da sorun bu olmalı aslında. Son günlerde televizyonlarda sıkça yayınlanan bir reklam var. Güzel bir emeklilik hayali kuran çifte soruluyor "Hayalinizin gerçek olması için ne yaptınız?" diye. Akabinde bulutlar dağılıyor ve gerçek dünyaya dönüş. Elbette ki hayaller olmadan yaşamak namümkün. Miskinliğin de getirisiyle harekete geçme ihtimalimizi sürekli erteleriz. An gelir ayna karşısında gördüğümüz şahsı tanıyamayız. Her şeyin bittiğini düşünürüz. O vakitten itibaren kurulmuş olan hayaller de artık bir hayaldir. Belki de bu yüzden "Yaş 70 iş bitmiş" lafına yıllardır surat asarım. Bir futbol maçı gibi düşünelim. Maç 90 dakikadır neticede. Son düdük çalana kadar golü atma şansınız vardır. Niye hayatta da bu olmasın ki? Niye son saniye basketi atamayalım ki?
Carl Friedricksen'in en büyük ve kuvvetle muhtemel ki tek hayali gökyüzüdür. Gökyüzü derken... Basbayağı gökyüzü işte. Ona erişmek... Uzanmak ama bir türlü t…

SDN Magazine Bilgisayar Dergileri indir - Download

Haber7.com ve Shiftdelete.net ekibinin ortaklaşa çıkarmaya başladıkları teknoloji ve bilgisayar dergisi yayın hayatına "Teknolojinin Gülen Yüzü" sloganıyla başlayan dergi haftalık olarak yayınlanmaya çalışılacak. Yani bu da demek oluyor ki ayda 4 dergi birden:). Bilgisayarcılar ve teknoloji meraklıları yeni bir sayı için artık 1 ay beklemeyecek.

Artık buradan da bu dergilere ulaşabileceksiniz. Dergileri bu sayfadan güncel olarak eklemeye çalışacağız.linkler:
Çoklu downloadSDN Magazin Sayı 1-2-3-4-5-6-7-8 indirmek için tıklayın 100mbSDN Magazin Sayı 9-10-11-12-13-14-15 indirmek için tıklayın 100mbSDN Magazin Sayı 16-17-18-19-20 indirmek için tıklayın 100mbSDN Magazin Sayı 21-22-23-24-25-26 indirmek için tıklayınTekli download1. Sayı Ekim 2009 indir FIFA 10'u Test Merkezimizde Ağırladık2. Sayı Ekim 2009 indir Need For Speed: Shift (Kazanmanın yollarını açıklıyoruz)3. Sayı Ekim 2009 indir Uncharted 2 Among Thieves4. Sayı Kasım 2009 indir Windows Mobile 7 İle İlgili Her Şey5…

Uploading.com'dan nasıl dosya indirebiliriz

Kolay aslında ama bilmeyen arkadaşlar için tekrar anlatmakta fayda var.

İndirme linkine tıkladığınızda ilk çıkan sayfada "ücresiz indirme" linkine tıklıyoruz.

Tıkladıktan sonra dosyanın büyüklüğüne göre saniyeler geri sayıyor.

Sonra tekrar "ücretsiz indirme" linki çıkacak. Ona da tıklıyoruz.

Ve dosyanız inmek için yer belirlemenizi istiyor. Bilgisayarınızda nereye kaydedecekseniz seçip kaydediyorsunuz.

Sadece yapmamız gereken linklere tıklayıp geri saniyeleri beklemek. Sonrasında çıkacak linklere tıklamak...:)

KOLAY GELSİN...

Batman 642

Batman 642-Killer Croc
Format:cbr
Sayfa:24
Boyut:10mb
Dil:Türkçe
Çeviri ve Balonlama: Nightwing93
Turkcizgi çeviri ekibinin katkılarıyla!Batman Katil Croc'un kara maske ve çılgın şapkacı'nın elinden kaçmasını konu alan bir macera devamı var ve kesinlikle gelecek.İyi okumalar.

İndir

10 Kasım...

...kimine göre açılım, kimine göre anma günü!

Çok yaşa Atam, çok yaşa!

10 KASIM

3. Dünya Savaşı - Burak Turna

Tanıtım Yazısı
Yıl 2010... Yeni bir dünya savaşı kapıda.... 1215 Magna Carta’dan bugüne uzanan ilişkiler zinciri Doğu ve Batı medeniyetlerini karşı karşıya getiriyor.

Avrupa Birliği dağılmak üzere. Avrupa’nın Katolik ve Protestan havzasında giderek yükselen Neo-Nazi hareket, Türkler, Ruslar ve Afrikalılar başta olmak üzere tüm yabancı unsurlara karşı düşmanca faaliyetlere girişiyor. Derhal hareketlenen Rusya, Avrupa içlerine doğru ilerlemekte. Bütün bu olaylara kayıtsız kalamayan Türkiye, kilit bir hareketle savaşın gidişatına yön veriyor.
Pasifik’te ise ABD ve Çin arasındaki amansız güç mücadelesi, tarafları savaş formasyonuna geçirmiş bile. Uzay araçlarının, yepyeni tekniklerin kullandığı bir uzay savaşı patlamak üzere. Dünyaya yön vermeye çalışan ezoterik örgüt Ölüm Kardeşliği, tüm tarafları tahrik ediyor ve dünyayı, görülmedik bir felakete sürüklüyor.

Kitaptan satırlar;

Garip bir elektrik vardı havada, bütün dünya atmosferine yayılan. Herkes büyük bir şeyler olmasını bekliyordu. Büyük …

Pazartesi Notları #97

Deli Dana, Kuş Gribi, Domuz Gribi... Can alacak diğer "hayvansal" hastalık ne olacak acaba? Bahisler açıldı. Zebra 1,10'luk oran ile mutlak favori.Ahmedinejad'ın yeni ziyaretinde kapanan yol olmadı sanırım İstanbul'da.Adalet Bakanlığınca hazırlanan yeni yasa tasarısına göre herhangi bir suçtan ötürü mağdur olan kimseye 26 bin TL'ye kadar tazminat ödenecekmiş. Yok mu beni mağdur edecek biri?Teknosa doğum günümü kutladı bugün. E-posta göndermişler öyle kuru kuru. Koskoca Teknosa doğum günü armağanı olarak Play Station 3 gönderemiyorsa ne yapayım ben öyle kutlamayı, değil mi ama!Ben özledim galiba Desmond Brotha'yı...Tuvalete girsem, amuda kalkıp şarkı söylesem ve tüm bunları da kayda alıp internete versem ben de çıkar mıyım ki Beyaz Show'a? Beyaz Show oldu BeyazTube...İzmir havalimanından Gaziemir'e en kolay nasıl gidilir? Yedek Subaylık Sınavı orada olacakmış da o yüzden şeettiydim. Bir bilen yardımcı olsa iyi olacak. Son katılım tarihi: 1 Aralık&#…

Düşünce Tarihi - Orhan Hançerlioğlu

(Arka Kapak yazısı)
Bu yapıt ilk yayımlandığında (1963) Afet Muhteremoğlu, Oğuz Kazım Atok vb. gibi değerli yazarlarca Yılın Kitabı olarak nitelenmişti.
Değerli sanatçı Suat Taşer de 29 Ocak 1982 tarihli Milliyet gazetesinde şöyle yazdı: "Düşünce Tarihi adlı o güzelim kitabının Yeni Baskıdan Önce başlıklı notunda; emeğine, çalışkanlığına, verdiği yaptların yetkinliğine ve olgunluğuna hayranlık duyduğum Orhan Hançerlioğlu, "Öğrenmek benim mutluluğumdur" der. Aydın olanla olmayanı, bu sözün terazinde tartabiliriz."


linkler:

http://uploading.com/..Orhan Hançerlioğlu - Düşünce Tarihi (dunyaninkitabi.blogspot.com).pdf/