Ana içeriğe atla

Kayıtlar

Eylül 27, 2009 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Özgürlükler Ülkesi!

Facebook'un popüler oyunu Farmville de erişimi engellenen sitelerden biri oldu. Gerekçe ise kullanıcıların Online Üretici Sertifikası'na sahip olmamalarıymış. Sanırım bunun bir sonraki aşaması mimarlıktan mezun olmayanlar için Lego'nun yasaklanması ya da ehliyeti olmayanların ellerinden oyuncak arabaların alınması olacak.

Dinlenmesi Gerekenler (49) - You Love Me

Under the mother eyes of the Mexican sky
she was happy and it shows in the sun
and it was fate laid in stone
sacred heart, sacred ground
her two children and we moved as one

And you said you loved me
you said you loved me

Now there’s something missing
when you’re kissing me
It’s subtle yet it’s gone
and then I’m suspicious
and then it gets vicious
and then it’s a hole right through the heart

And you said you loved me
I thought you loved me

Now there is an ocean of time
between your life and mine
You look happy and you’re married again
and oh my lord how you’ve grown
to find me still alone
I am humble
I’m still trying to forget

When you said you loved me
I thought you loved me

DeVotchKa

TAŞ BİNA VE DİĞERLERİ

En sevdiğim yazarlardan biri olan Aslı Erdoğan'ın en son çıkan yeni kitabı "Taş Bina ve Diğerleri". Kitap piyasadaki yerini alır almaz benim de kütüphanemde yerini aldı. Ama okumak için vaktin gelmesini bekledi. Sonunda zamanı geldi okunmak için. 10 yıl aradan sonra öykülerini bize sunan yazar, bu sefer işkence, ölüm gibi temalar üzerinde yoğunlaşmış. Öyküleri anlatan kişinin cinsiyetine karar veremiyorsunuz. Bunu biz okuyucuya bırakmış. Farklı ve akıcı anlatımıyla kitap beni aldı götürdü başka diyarlara. Bazı satırlarda kendinizle yüzleşmek allak bullak ediyor sizi. Ben size kesinlikle bu kitabı kaçırmadan okuyun diyorum. Seveceksiniz "Taş Bina ve Diğerleri"ni.
Kitabın Arkasındaki Not: Çağdaş Türk edebiyatının yüz akı bir yazardan on yıl sonra bir öykü kitabı. Aşılması zor imgelem dünyası, sözcükleri boşluktan kurtaran anlatımıyla Aslı Erdoğan bir kez daha yaratıcı gücünü sergiliyor.
Kitabın Adı: Taş Bina ve Diğerleri Kitabın Yazarı: Aslı Erdoğan Yayınevi: Everest…

MERAK EDENLERE......

Öncelikle iyi olup olmadığıma merak edip soran sevgili komşularım Serap ve Aslı'ya ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum. 1,5 ay önce iş yerinde çalıştığım büroda değişik oldu. Önceki çalıştığım büroya göre daha yoğun bir iş yükü var üzerimde. Hayatımdaki belki de ilk defa yorulduğumu hissetmeye başlayıp, bir de üstüne havalardan mıdır yoksa bünyemin zayıf düştüğünden midir bilmiyorum, soğukalgınlığı ve griple baş etmek zorunda kaldım. Bayram tatilinde de dinlenemediğim için hastalığım oldukça ilerledi. Ben bu durumla yaşamaya çalışırken bir de kitaplar elimden kayıverdi. Okuma hızım belki de ilk defa bu kadar düşüşe geçti. Bir de hayatımızda bir ilk daha yaşadık eşimle. Canımız ciğerimiz herşeyimiz olan oğlumuz yeni okulunda hazırlık sınıfına başladı 14 Eylül 2009 tarinde. Manevi olarak çok yoğun duygular yaşadım. Artık benim küçük adamım büyüdü, okullu oldu. Nasıl büyük bir heyecan, mutluluk ve gurur anlatamam. Küçük adamımdan size ilk günden bir kare.
Ayrıca bugün canım yeğenimi…

Pazartesi Notları #91

Diziler yavaştan başladı. Supernatural zaten harikaydı, tam gaz devam ediyor son sezonunda. Geçtiğimiz sezon sonunda Heroes'i izlemeyi bıraktığımı söylüyordum kendi kendime. Sıkılganlık hallerimden sonra yeni sezonun ilk bölümünü izlemeye karar verdim. İyi ki de izlemişim diyorum şimdi. Güzel bölümle açtı dördüncü sezonunu Heroes. Hiç kuşkusuz bundaki en büyük pay Prison Break'ın T-Bag'i Robert Knepper'in transfer edilmesi olmuş. Sanırım bu sayede kendisini izletmeye devam edecek bu dizi.Geçtiğimiz hafta Tekirdağ'da servis minibüsünden 4 TL çalan bir çocuk tutuklanarak hapse atıldı. Bu ülkede milyon liraları hibe edenler kahraman tabii, güç çocuklara yetiyor.Altın Portakal da yaklaşıyor... Yeni Büyükşehir Belediye Başkanı ile festivalin çehresi de olumlu anlamda değişti. Bir kere festival artık halkla iç içe. Bir festivali festival yapan da bu değil midir? Festival boyunca kentin dört bir yanında açık hava gösterim alanları kurulacağı açıklandı. Sinema öğrencilere …