Ana içeriğe atla

Kayıtlar

Mart 8, 2009 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Harry Potter serisi 6 kitap

Harry Potter, İngiliz kadın yazar J.K. Rowling tarafından, yedi kitap olarak planlanan bir kitap serisidir.

Serideki Kitaplar
* Harry Potter ve Felsefe Taşı
* Harry Potter ve Sırlar Odası
* Harry Potter ve Azkaban Tutsağı
* Harry Potter ve Ateş Kadehi
* Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı
* Harry Potter ve Melez Prens

Linkler:
http://uploading.com/files/c87486ee/harry_potter_serisi6kitap_indirsenindir.com.rar/

Hz. Muhammed (Tolystoy'un Yasaklanan Kitabı)

Bildiğime veya duyduğuma göre Tolstoy'un ölmeden önce müslüman olduğu söyleniyor. Ve bu da o devirde yaşayan insanlardan gizleniyor. Çünkü Tolstoy o devrin çok sevilen bir insanı olduğu için böyle bir olay sansasyon yaratır ve müslümanlık sempatizanlığı başlar korkusundan gizleniyor. işte bu kitap da onun yasaklanan bir kitabıdır. Umarım işinize yarar.

linkler:link yenilendi 1.35 MB pdf
http://www.upload.gen.tr/d.php/s5/1q5dbkel/hammed-Tolstoy_www.dunyaninkitabi.blogspot.com_.pdf.html

alternatif link
http://rapidshare.com/files/174689486/Hz._Muhammed_-_Tolstoy-pasha34.pdf

alternatif link2
http://www.ziddu.com/download/2962510/Hz._Muhammed_-_Tolstoy-pasha34.pdf.html

alıntı yazı
Ünlü Rus yazarı L. N. Tolstoy,1908 yılında, Abdullah EI-SÜHREVERDİ'nin Hindistan'da basılmış 'Hz. Muhammed'in Hadisleri' kitabını okumuştur. Okuduğu hadislerden bir risale (kitapçık) tertip etmiş, bunu Rusya'nın 'Posrednik' adlı yayınevinde bastırmıştır.

Rus halkı ve özellikle Rus aydı…

MCSE Türkçe Dökümanlar

DOKUMAN İÇERİĞİ
1.)Bilgisayar Teknolojisine Giriş
2.)Network Eğitim Notları
3.)Network+
4.)Networkmimarisi
5.)TCP-IP
6.)TCP-IP ye Genel Bir Bakış
7.)IPSubnetting
8.)UTP Kablo Nasıl Yapılır (Resimli Anlatım)
9.)Adım Adım Windows 2000 Server Kurulumu (Resimli Anlatım)
10.)Active Directiory ve Dns yapılandırılması
11.)DHCP Kurulumu (Resimli Anlatım)
12.)GPMC
13.)Windows 2000 Server DNS Kurulumu (Resimli Anlatım)
14.)Windows 2000 User Accounts
15.)Windows 2000 DFS (Resimli Anlatım)
16.)Windows 2000 Server RİS (Resimli Anlatım)
17.)Windows 2000’de Network Aktivitelerinin İzlenmesi-kitap
18.)VPN (Resimli Anlatım)
19.)WINDOWS 2000 Veri Güvenliği (Resimli Anlatım)
20.)WİNS Kurulumu (Resimli Anlatım)
21.)Volume Shadow Copy(Resimli Anlatım)
22.)IPSec
23.)System Update Service –SUS– (Resimli Anlatım)
24.)Internet Protocol Security(ıpsec) (Resimli Anlatım)
25.)MS-DOS Komutları
26.)55 Soru ve Cevap
27.)CCNA
28.)Turkce Cisco Notlari
29.)MS Windows XP Professional Kurulumu

Linkler:
http://uploading.com/files/91941e3e/MCSE-Tr-Doc_…

Fermuarlı Bot Modeli

Bu İndirdiğiniz dosya ortaöğretim 4. Sınıfta Ayakkabı ve Saraciye Teknolojisi Bölümünü okuyan öğrencilerin Ders kitaplarıdır İçerik olarak çok zengin bir bilgi kaynağıdır.
Kaynak: MEGEP
linkler:
http://www.megep.meb.gov.tr/modulson/1112/ayakkabi/fermuarli%20bot%20modeli.zip

National Geographic - 5.Yıl 50 Fotoğraf

National Geografhic dergisinin 5.yılı için hazırladığı 50 adet Türkiye resminden oluşan kitapçık eki. Pdf
linkler:
http://rapidshare.com/files/200574045/National_Geografi_5_Y_l_50_Resim_eki.pdf

TRT Türk Sanat Müziği Nota Arşivi

Yahudilik ve masonluk (Harun Yahya)

Büyük Filmlerden Büyük Replikler - Volume 57

"Hayat futbola fena halde benzer. Futbol şahsi beceri gerektirir ama aslında toplu oynanan, yani insanların bir takım halinde oynadıkları bir oyundur. Hayat da öyle değil mi? İstediğin kadar yenetekli ol, iyi bir takımın yoksa kaybedersin. Evet, kaybedersin."(Dar Alanda Kısa Paslaşmalar - Savaş Dinçel)

TC Karayolları Haritası 1.1

Türkiye'nin en çok kullanılan Karayolları Harita Programı.

Türkiye için, bütün şehirleri kapsayan "komple" yol haritası programı. Karayolları Genel Müdürlüğünden alınan en son ve üncel bilgilerle hazırlanmış tam sürüm program. Program coğrafi bölgelere göre değil karayolları bölgelerine göre tasarlanmış. Yani 7 değil 16 bölgeden oluşuyor. Her bölgeye tıkladığınızda o bölgenin karayolları haritası geliyor isterseniz tam boyut yapıp harita üzerinde kaydırma yaparak görmek istediğiniz yerlere odaklanıyorsunuz. Notebook'lar ve seyahat edenler için ideal. 58 mb lık harita dataları 3.5 mb a sıkıştırılmış vaziyette ve tek dosyada!.

Türkçe 3.69 MB

linkler:
http://www.upload.gen.tr/d.php/s5/tx8el2ly/TC_Karayollari_Haritasi.zip.html

MÜSAİT BİR YERDE İNEBİLİR MİYİM?

Karin Karakaşlı....Çok geç keşfettiğimi düşündüğüm bir yazar. İlk okuduğum öykü kitabından sonraki ilk romanı. Zaten yazarında ilk romanı. Öykü türünden uzaklaşmadan yazdığı romanı. Şiirlerle süslenmiş romanı. Kitabın konusuna gelince; genç reklamcı bir kadın sevgilisinden ayrıldıktan sonra hayata tutunmak için başka tatlar arar. Büyük bir yalnızlık duygusu içinde ölüme daha çok yaklaşmaktadır. Tanımadığı yabancı insanlara hep yardım etme güdüsü içindedir. Ve bu yaptığı yardımlar, iyilikler tanımadığı insanları ne kadar hayata bağlarsa kadını da o kadar ölüme yaklaştırır. Benim için harika bir keşif oldu. "Benim yazarlarım'a girme yolunda ilerliyor. Kurgusu, anlatımı, olayları irdeleme biçimi gerçekten çok farklı ve ben çok sevdim. Sizlerinde seveceğinizi düşündüğüm bu öykü tadında romanı herkese tavsiye ediyorum.

Kitabın Arkasındaki Not:

"Teslim etmek kendini sese, çığlığa, nefese... Yaşama bir ilk çığlıkla başlıyoruz, günü geldiğinde de son bir nefesle, bir iç çekişle, …

YENİ DÜNYA

"Benim yazarlarım"dan olan Sabahattin Ali'nin sevdiğim öykü kitaplarından biri. Zaman zaman içinizi yakan, acıtan; zaman zaman içinizi ısıtan öykülerin yer aldığı "Yeni Dünya" adlı kitapta 13 öykü yer almaktadır. Dili oldukça yalın ve akıcı. 1935-1945 yılları arasında geçen öykülerde o zamanki insanların durumunu, ezilmişliklerini çok güzel bir dille anlatmıştır. Yazarın romantik ve hüzünlü yanını seviyorum. Bu güzel ve etkileyici öykülerin dünyasına girmek istiyorsanız kesinlile alın ve okuyun derim.

Kitabın Arkasındaki Not:

''Hala bir şey çıkmadı... Galiba bu yolu yapmayacaklar. Köylü de bana yardım etmiyor. Pek ölü mahluklar... Belki de pek akıllı mahluklar da, boşuna yere uğraşmak istemiyorlar. İçimde hiç şevk kalmadı. İnsana birkaç kelime ile cevap verseler yine neyse, fakat ne evet, ne hayır!... Sanki bu istidaları ses vermez derin bir kuyuya atmışız. Akşamları köyün yanı başındaki sırta çıkarak uzakta tozlara bulanıp uzanan yolu seyrediyorum. Baz…

BİR DELİNİN GÜNCESİ

Aslı Erdoğan'ın okuduğum ilk kitabı. Benim için muhteşem bir seçim oldu, bayıldım diyebilirim. Yazarın derlemelerden oluşan bu kitabını okurken zaman zaman içimi parçalayan, acıtan, titreten yazıları da olmadı değil. Kalemine, diline hayran kaldım. Kısaca beni çok etkiledi. Hemen diğer kitapları listeme aldım bile. Unuttuğum bir çok olayları hatırlamama sebep oldu. Kesinlikle okuyup anlamak gerek diye düşünüyorum. Bir solukta okuyacağınız, köşe yazılarından oluşan bu harika derleme kitabı herkese tavsiye ederim.

Kitabın Arkasındaki Not:

Merkezin, tüm merkezlerin dışına kaçan, yalnızca kendi çekim alanlarında savrulan, sık sık kendi kara deliklerine düşen yazılardı bunlar.Hayatta herşeyi acemice yapan, ölçü ve stratejiden anlamayan, bir türlü "dediğim dedik" (köşe yazarlarına çok yakıişan "kodum mu oturturum!" tavrı) olamayan, travmalarını fazlaca ele veren birinden beklendiği gibi... Aslı Erdoğan

All The Plans

Besteleri ile kulaklarımızın pasını silen, güfteleri ile pek çok insanı yüreğinin bir köşesinden yakalamayı başarmış bir İngiliz rock grubu Starsailor. "Bana öyle bir grup söyle ki bir tane bile kötü şarkısı olmasın" sorusuna pek fazla kafa yormadan verilecek cevaptır Starsailor. Grup dördüncü stüdyo albümü olan All The Plans'ı dün resmen piyasaya sürdü. Resmen diyorum çünkü yaklaşık bir aydır maalesef internet sayesinde el altından bu albüme sahip olabilmek mümkündü. Daha önce Love Is Here, Poor Misguided Fool, Way To Fall, Alcoholic, Four To The Floor, Lullaby, Silence Is Easy, Tie Up My Hands ve niceleri ile dinleyenleri cezbetmeyi başarmış olan grubun yeni albümünde yer edinmiş parçalar şöyle:

1- Tell Me It's Not Over
2- Boy In Waiting
3- The Thames
4- All The Plans
5- Neon Sky
6- You Never Get What You Deserve
7- Hurts Too Much
8- Stars And Stripes
9- Change My Mind
10- Listen Up
11- Safe At Home

Albüme adını veren parçada gruba efsanevi grup Rolling Stones'in de sesiyl…

EVLERİN IŞIKLARI BİR BİR YANARKEN

Her gün takip ettiğim, gazetedeki köşe yazılarını okumadan geçmediğim çok sevdiğim yazarın yeni bir kitabı. Gazetedeki yazılarını takip edemediyseniz, bu kitabı kesinlikle okumalısınız. Gerçekten çok duru ve akıcı bir dil kullanan İclal Aydın, daha çok aşk ve ayrılık üzerine yazdığı konuları toplamış bu kitapta. Kitabın adı ve kapağı beni çok etkiledi ve kendisine çekti. Su gibi okuyup bitirebileceğiniz bu harika derleme kitabını herkese kesinlikel tavsiye ediyorum.

Kitabın Arkasındaki Not:

Benim için suskun geçen birkaç yılın ardından, bana kapanmayan pencerelerinize seslenmek istedim. diyor İclal AydınYeni sayfalarda daha önce söyleyemedikleriyle buluşana dek gazete yazılarının derlemesiyle hasret gidermek istiyor.

90'lı Yıllar #2

90'lı yılların şarkılarına baktığımızda aldatma, aldatılma ve gönlü avutma üçgeni arasında döndüğünü görüyoruz. Mesela kahramanlarımız genellikle birileri tarafından sırtından bıçaklanır, sonra o vefasızın ardından "Seni şöyle unuttum, böyle unuttum, şeyime takmıyorum artık seni" gibi laflar döşerlerdi. Çaresizlik değil de nedir yahu bu? O yılların pop müziğine yön verenler bana bunun izahını yapsın bir kere. Aklım almıyor, yemişsin kazığı sonra bir de "Unuttum lan işte seni" diye şarkı yapıyorsun. Olmaz güzelim, olmaz ciğerim. Vallahi de billahi de kurtarmaz.
90'lı Yıllar konseptinin ikinci bölümünde işleyeceğimiz şaheser tek albümlük sanatçılar kervanının bir üyesi olan Seçil'in Unutursun Gönlüm adlı parçası. Bir dönem iyi sükse yapmıştı bu hatun ve parçası. Fakat az sonra izleyeceğimiz klipte de göreceğiz ki çok fazla büyütmüşüz gözümüzde sanki. Seçil ablamız (Nereden ablam oluyor kendisi benim?) aldatılan kadını anlatıyor bu güzide eserinde. Şarkıda …

Pazartesi Notları #65

Bodrum’un Gümüşlük beldesinde bir partinin belediye başkan adayı Mehmet Tire 300 kişiye Recep İvedik 2’yi izletmiş. Bunu da “Belde halkına bir kültür hizmeti olarak yaptım” diye açıklamış. Ben de sizleri hep beraber Recep İvedik 2’ye gitmeye davet ediyorum. Maksat kültürümüz gelişsin.Bugün bir televizyon kanalında Başbakanın Mersin’de yaptığı konuşmayı izledim. Çok fena bir kalabalık toplamış. Mevcut belediyeyi bu seçimde düşürecek gibi görünüyorlar ama bu değil zaten değineceğim konu. Konuşmanın bir yerinde kendisi aynen şöyle seslendi: “Kadın üzerinden değil kadın için siyaset yapıyoruz. Halk üzerinden değil halk için siyaset yapıyoruz. Yoksul üzerinden değil yoksul için siyaset yapıyoruz..." Bu noktada bir şeyi unuttu sanırım. Şunu da eklemeliydi kanımca: “Din üzerinden değil din için siyaset yapıyoruz.”Deneyin… Dolmuş durakta durduğunda otobüs/dolmuş bekleyen insanların gidecekleri yerleri tahmin edin. Ya da etmeyin, siz bilirsiniz.Bazı insanlar aldıkları ilk nefesle birlikte…