Ana içeriğe atla

Kayıtlar

Ocak 18, 2009 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

24 Ocak

“Dünya, artık bir terör dünyasıdır; her gün yeni bir örgüt ortaya çıkıyor, yeni bir saldırı ile karşılaşıyoruz. Türkiye’nin 12 Eylül öncesinde yaşadığı günleri şöyle bir aklınıza getirin. Kimin, nerede, nasıl ve hangi örgütler eliyle öldürüleceği belli miydi?”
(SAATLİ BOMBA - Cumhuriyet, 3 Haziran 1987)

Uğur MUMCU'nun Köy Enstitüleri Konuşması
Yükleyen oz9u12

BEYAZ GECELER

Okuduğum Dostoyevski kitaplarından en hafif ve en karmaşıksız olanı bence. Zaten bu kitabı o zamanlar bir gazete eki için hazırlamış. Ama kullandığı dil kendisine hayran bırakacak kadar muhteşem kullanılmış. İçinizi ısıtacak 4 günlük bir aşk öyküsü. Kitabın konusuna gelince; 8 yıldan beri aynı şehirde olmasına rağmen hiçbir arkadaşı olmayan yalnız bir adamın iç dünyasını anlatmaktadır. Bir gece vakti köprübaşında ağlayan bir kız görür ve içi parçalanır bu ağlayan kız karşısında. Onunla tanışır, kız ona hikayesini anlatır ama bir şartla “bana aşık olmayacaksın” der. Kitabın kahramanı verdiği sözü tutamaz ve genç kıza âşık olur. Ve hayatı inanılmaz derece değişir. Orhan Pamuk’un önsözünü yazdığı bu harika şaheseri kesinlikle herkese tavsiye diyorum.

Kitabın Arkasındaki Not:

Beyaz Geceler Dostoyevski’nin en hafif, en saf, en lirik kitabıdır. Saflık kelimesiyle karmaşık ve karışık olmayan bir şeyi kastediyorum. Kitap sözü de okuyucuyu yanıltmasın: Dostoyevski Beyaz Geceler’i bir gazetede …

YENİ YILDA YENİ ETKİNLİKLER

Sevgili Burçak'ın hazırlamış olduğu "Yeni Yılda Yeni Başlangıçlar" etkinliğine katıldım. Bugün da hediyelerimizi yayınlama günü. Ben Sevgili Ezgi'den tam bana uygun, gözlerimi parlamasına neden olan bir hediye aldım. KİTAP!!! :))) Hemde sevdiğim yazardan. Ayşe Kulin-Geniş Zamanlar isimli kitabı. Ezgicim bir kez daha çok çok teşekkür ederim.
Bende Sevgili Fadime'ye hediye aldım. Umarım beğenmişsindir Fadimecim.

Başka bir etkinlikte buluşmak üzere herkese iyi ve güzel günler diliyorum.