Ana içeriğe atla

Kayıtlar

Mart 30, 2008 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Kitap: Niçin Mış Gibi Yaşıyoruz? - D.Cüceloğlu

0-7 yaşı geçirdik ne yapacağız şimdi demeyin, biliyoruz ki içimizdeki çocuğun annesi de kendimiz babası da.

İçimizdeki çocuk kavramıyla bizi tanıştıran Prof.Dr. Doğan Cüceloğlu hocamızın sohbetinden uzunca bir alıntı geçti elime. Böylece önceden beri bu konunun üstadına deyinmek istediğim için, kendisine kolaylıkla yer vermek mümkün hale geldi. Şimdi birlikte ona kulak verelim..
Söyleşi'den Alıntı – Prof.Dr. Doğan CüceloğluSu bozuldu. Korku içindeyiz. Sürekli birşeylerden korkuyoruz. Yarın gözümüzü ekonomik krize açıp bir anda borçlarımızın katlanmasından… Durakta beklerken bir bombayla paramparça olmaktan…Hiç beklemediğimiz bir anda işsiz kalmaktan…Tüm yaşamımızın bir anda değişmesinden… Çocuklarımıza karanlık bir dünya bırakmaktan…Korkuyoruz!
Korktukça içimize kapanıyoruz, yalnızlaşıyoruz, mutsuzlaşıyoruz!
Tam da mutsuzluğun dibine vurduğum birgünde bir kitapçı vitrininde karşılaştım Doğan Cüceloğlu'nu son kitabıyla.
Kitap adıyla tavladı beni : Korku Kültürü!
Kitabın alt başlığı…

Pazartesi Notları #21

Merhaba. Sıcağı sıcağına bir haber... İzmir EXPO 2015'i kazanmış. Paris'de yapılan oylamaya katılan cumhurun başkanı ve bakanlar sevgi pıtırcığı gibiydiler. "Gavur İzmir" işine gelince güzel İzmir oluyor değil mi? Unutmadan, tebrikler İzmir!İnsanların maaşlarıyla oynayıp, başta ekmek olmak üzere her şeye zam bindirip vatandaşı kendine muhtaç etmek garip bir strateji olsa gerek.Dağdaki çoban ile aynı oy hakkına sahip olan Aysun Kayacı bu duruma fena içerlemiş. Kendisi çok çalışıp çok kazanıyormuş. Çok fazla vergi ödüyormuş ve dolayısıyla daha fazla oy hakkına sahip olmalıymış. Vergi ödemek ile oy kullanma arasında kurulan muhteşem bağı bırakıp Aysun Kayacı'ya cevap verme gereği hisseden bir Akepe milletvekiline mikrofonu uzatalım. Kendisi ne mi diyor? Aysun Kayacı o mebusun ağzını açtırmamalıymış çünkü o mebus Kayacı'nın nasıl para kazandığını biliyormuş! Başımızdakilerin ağızları da ne kadar düzgünmüş.Anayasa Mahkemesi Akepe'nin kapatılmasına ilişkin dava…