Ana içeriğe atla

Kayıtlar

Ağustos 7, 2005 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

KaRDeLeNLeR

Herkes eşit doğar. Eşitlik dünyada bozulur. Yaşamın herkes için yeniden eşitlenmesi kutsal bir mücadeledir. Önce insani, sonra toplumsal sorumlulukla elini taşın altına koyanların kutsal mücadelesi...

Dünyadaki bütün dönüşümler, hayata vicdan gözüyle bakan böyle insanların gücüyle gerçekleşmiştir.

Kızlarımızı okutalım.
Kızlarımız geleceğimizdir.

Geleceğini yönetmek isteyenler, adaleti eşit dağıtmanın vazgeçilmezliğini bilirler. Türkiye'nin bütün kişi ve kuruluşları... Bu ülkenin buna gücü var! Yaşamın bazılarımıza daha fazla tanıdığı şansı, bütün çocuklarımızla paylaşmanın vakti geldi geçiyor.

Kızlarımızı okutalım.
Kızlarımız geleceğimizdir.
Destek olmak icin: http://kardelenler.turkcell.com.tr/

Les Choristes, ..

©Constantin Film

Gecen cumartesiden beri normale dönmek istemeyen bir mide ile dolasiyorum.. Bu bir cok bulusmayi görüsmeyi iptal etmeme yada ertelememe sebep olsada. Evde oldugum zamanlarda; sinemada izlemek istedigim herhangi nedenler dolayi izleyemedigim filmlerin dvdlerini izliyorum pazartesiden bu yana. Bugün 11. filmimi izledim(!) Yarin aksam sinemada izleyecegimiz Crossing the Bridge umarim son filmim olur bu ay icin ;o)

Izledigim filmlere gelince..

Top 1:Les Choristes (Die Kinder des Monsieur Mathieu). Muzigi, HiKaYe'si,.. herseyi ile cok büyüleyici ve dramatik bir film. Kesinlikle soundtracki alincaktir ;o)
Top 2-6: Finding Neverland, Lord of the Rings III (The Return of the King), Mona Lisa Smile, Man on Fire, Radio.
Orta sekerliler(beni biraz hayal kirikligina ugratanlar):The Hours, Lemon Snicket's A Series of Unfortunate Events, Love Actually
Faydali bir eser:Super Size Me


Farkli HiKaYe'leri barindiran filmler ile.. :o)

Türkmen Mantisi..

Dün bizim düzenli olarak son zamanlarda daha sIk gerceklestirdigimiz bulusmamiz vardi Nayhan'da. Adasim Gülsen(Türkmen) bize söz vermisti yöresel yemek yapacagini. Ve dün aksam bunu gerceklestirdi. Ben gittigimde yukaridaki fotodaki mantilar yapilmisti ve ben yapilan son mantilarin fotografini cekebildim. Bu türkmen mantilari bizim tanidigimizdan biraz daha büyük. Hafif yagda pistikten sonra 1/2 cay bardagi gibi biraz su eklenerek o suyun buharinda pisiyorlar. Ardindan yogurt ve dogranmis maydanoz ile servis yapiliyor. Hamuru su, tuz, undan olusuyor ve ic harcida köfte ic harci gibi. Lezzeti ise mükemmel! Gülsen bu yemegin türkmen mutfaginda bir ana yemek oldugunu ve misafir sofralarindan eksik olmadigini bahsetti. Gercekten cok doyurucu ve lezzetli bir yemek. Ellerinize saglikGülsen ve Nayhan!