Ana içeriğe atla

Kayıtlar

Temmuz 31, 2005 tarihine ait yayınlar gösteriliyor

Üc Nuru bol Ay..

©Tufan Yilmaz


Peygamber Efendimiz (s.a.s.)Recep ayı girince: "Âllahım! Recep ve Şabanı bize mübarek kıl! Bizi Ramazana ulaştır" diye dua ederdi.

Recep ile maneviyat mevsimine (3 aylara) bugün girmis olduk - sükürler olsun! Dilerim ki; Recep ve Saban'dan sonra 11 ayin sultani, bol rahmetli Ramazan ayina da kavusuruz. Rahmetinden esirgenmedigimiz, kalplerimizin arindigi, huzura ulastigimiz ask eksenli bir mevsim olmasi duasiyla.. Ve bizi bu günü ve önmüzdeki güzel günleri/geceleri yasatacak olan yüce Rabbimize hamd olsun..


Huzurundan bos dönenlerden olmakmak duasiyla.. Merhamet ile..

HaYaL

©Lisa Anderson


Ademoglu hayalle gelisir. Hayalleri güzelse onunla rahatlasir. Yok eger gözüne kötü hayaller görünürse atesten eriyen mum gibi erir gider. Yilanlarin, akreplerin içinde bile olsan Tanri seni güzel hayallerle avutursa, yilanlar, akrepler sana munis olur. Çünkü hayalin, asagilik seyleri altin yapan bir kimyadir.

Sabir, güzel hayallerle tatlilasir. Çünkü her seyden evvel içinde bulundugun sIkIntidan kurtulma hayaline düsersin. Mesnevi 2/594-598Güzel hayaller ve haller ile..

8 yil sonra..

Ve X Kiris'in (adini bilmiyorum) sundugu 'Moda Show'u izlemis oldum vesile ile. Orada modaci bir bayanin Sifa adli - bana hitap eden - cok muhtesem bir mini defilesini izledim. Daha sonra internet yolu ile aradim ve bulamadim. Hatta bir kac ay evvelde tekrar arattim ve sonuc olumsuzdu. Cünkü ismi yanlis not almisim. Ben Özlem Sürer aratiyordum Özlem Süer yerine. Sagdaki link barimda olan bir link üzerinden gecen hafta bu bayana ulastim :o)

Aranan ve yillar sonra kesfedilenler ile.. :o)

Headerimin ve IMBB'ler..

©Steve McCurry'nin fotolariyla yaptigim bir calisma!

Daha önceden uzun uzun header yapmayi deniyen, bugün aksam üstü ani bir kararla fotograflarimi karistirdim ve kendime bir header hazirladim. Özellikle fazla zamanimi almamasi en cok hosuma giden tarafiydi sanirim..

17.si düzenlenen ingilizce yemek etkinligi IMBB'in temmuz icin ev sahibi A La Cuisine idi. Konu cay idi ve cayla yapilan degisik güzel tarifler cok hosuma gitti. Benim favorilerim: Kanadali LexCulinaria adli foodblogcunun yaptigi yesil/yasemin cayli lokum(altdaki foto).
Aslinda lokumla hic aram iyi diildir fakat bu tarifi cok orjinal buldum. Diger cok orjinal ve yapimi oldukca kolay olan Anne'nin yaptigi cikolatali, indian spice aromali cay ile doldurulmus frambuazlar. (Indian spice cayiaromatik bir siyah cay icinde karanfil, tarcin, zencefil, kakule ve meyankökü -Süssholz- bulunan). Daha sonra ablamin yapmis oldugu kayisili yesil cayli kek, Zinnur ve Nordjlus geliyor..

Heyecan devam ederken baska bir heyecan daha…

Haftasonu..

©Nordljus

Bende Mecnûn'dan füzûn âşıklık isti'dadı var
Âşık-ı sâdık benenı Mecnûn'un ancak adı var


Bende Mecnûn'dan daha fazla bir âşıklık istidadı var
Gerçek âşık benim Mecnun'un adı çıkmış
(Fuzuli)

Dün La Panse'nin yazdiklarina yorum yazarken bu sözü tam hatirlayamasamda aklima geldi. La Panse ve Jonquille sözün tamamini aktarinca bugün bu sözü yazmak istedim...