Ana içeriğe atla

Kayıtlar

Şubat 20, 2005 tarihine ait yayınlar gösteriliyor
Ah kalbimbensendencok cektim
Vallahi sen delisindelisin..;o)

Beyaz Kelebekler mi söylüyordu bu parcayi?! Hatirlamiyorum.. Ama cok hos bi parca :o) Aslinda bugün ki ruh halimle yakindan yada uzaktan hic bir alakasi yok. Az evvel eski türk filmi posterlerine bakinca birden aklima geldi..

Heybemde bugün bundan baska birsey yok..


Nostalji ile..Not: Bu renk oyununu ablam'da ve zeynep'te gördüm bende denedim!


©Bilinmiyor


"Yol HiKaYeleri"ne baslamadan önce
'geldigimiz yol'u aktarmak gerek..

‚Neden?’ derseniz eger,
bu öykülerde kahramanlar baska baska da olsa,
"Öykü'cü" hep orada..

©Tayfun Talipoglu (Benim Yolum(S. 11) - Imge Kitapevi Yayinlari1997)

Reiki bulusmamiz..

©Reiki-Essenzen

Hz. Mevlana'nin (Evrad-i Serif'ten) kendilerinin sabah namazindan sonra okuduklari bir Dua. Ismi güzel, cismi güzel, teni güzel, cani güzel, ruhu güzel, huyu güzel Efendimiz (S.A.V.)'in dilindendir:

"Allah'ım kalbimi nurlandır, kulağımi nurlandır, gözümü nurlandir, saçımı nurlandir, derimi nurlandır, etimi nurlandır, kanımı nurlandır, önümü nurlandır, ardımı nurlandır, altımı nurlandır, üstümü nurlandır, sağımi nurlandır, solumu nurlandır, Allah'ım! Nurumu artır, bana nur ver. Ey nurun nuru ey merhametlilerin merhametlisi Allah'ım merhametinle beni nur et."


Dua ile.. Nur ile..

Bach cicek terapisi..

Benim suanda kullandigim cicekler..Fikra Jens-Erik R. Peterson - "Heile dich selbst mit den Bach-Blüten" Knauer Verlag kitabindan:

Nasreddin Hoca evde anahtarini kaybediyor. Evde bulamayinca disariya cikip aramaya devam ediyor. Bir sokak lambasinin altinda aramaya devam ediyor anahtarini. Esi "Hocam, sen anahtari evin icinde kaybettin, niye sokak lambasinin altinda ariyorsun ki?!" diye soruyor. Bizim hocada buna cevap olarak "Biliyorum, ama ev karanlik burada daha iyi görebiliyorum" diyor. Bu fikrayla birlikte insan vücudunun, o ev oldugunu ve disarida "isik altinda" olanlarinda bizim tip doktorlari yardimiyle tedavi etmeye calistigimiz hastaliklarimiz olarak tanimlaniyor. Hastaliklar daima (alternatif tipta) vücudun konusma dili olarak tanimlanir. Yani ruhsal nedenleri, rahatsizlari -bizi hasta yapan seyleri- vücud konusamadigi icin "hastalik diliyle" göstermektedir. Ve tip doktorlarida sadece "isik altinda" olanlari tedavi e…

Yusuf'un Dua'si..

©Bu fotonun kime ait oldugu bilinmiyor..

„Rabbim!" diye devam etti Yusuf Duasina.. "Istemeyi istemek kadar, istememeyi istemekde zor.Biliyorum ki katindan bir koruma dökülmezse varligima, nefsimin altindan kalkamam. Son hizla asagi dogru ilerleyen bir teknenin icinde yukari dogru kosarak Bahr-i Umman'i asamam. Benim tedbirim senin takdirinden kücüktür.“

Böylece dua edince Yusuf, ona Rabbinden bir isaret geldi. Herseyin kalp'te baslayip bittigi mevsimde, herseyin kalp'teki rengine göre isim aldigi yerde. Masun ve masum olan Yusuf bu duayi etmis olabilme yürekliligiyle Peygamber'di.. Ve o iffet demekti..

©Nazan Bekiroglu (Yusuf ile Züleyha - Timas Yayinlari 2003)